4 Grunwaldzka Dąbrowska Drużyna Harcerska 
"Leśni ludzie" 
im. Janusza Korczaka

Hufiec Dąbrowa Górnicza
Chorągiew Śląska
   Związek Harcerstwa Polskiego

Rozkaz Specjalny L 1 /2015

2015-08-13 10:04:50, komentarzy: 0

 

 

 

Związek Harcerstwa Polskiego
Komendant Hufca
Dąbrowa Górnicza


Janów 12.08.2015r.

 

Rozkaz Specjalny L1/2015

 

„Prawdziwy autorytet tworzy tylko osobisty przykład, prawdziwość czynów, odpowiedzialności, porządek, konsekwencja”

Stefan Mirowski


Druhny i Druhowie,

 

Z ogromnym smutkiem informujemy całą hufcową społeczność zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów, ze w dniu 6 sierpnia 2015 odszedł na wieczną wartę druh podharcmistrz Władysław Ochłódnik – instruktor senior naszego hufca. W ostatnich latach członek Kręgu Seniorów „Strzemianie”.

 

Jego śmierć zaskoczyła nas wszystkich, pozostawiając nas napełnionych ogromnym żalem. Przez całe życie, w myśl złożonego przyrzeczenia harcerskiego, a później zobowiązania instruktorskiego , Druh Władek pełnił obowiązki i funkcje w naszym hufcu, a w szczególności w Kręgu Seniorów „Strzemianie”. Był odpowiedzialnym i prawym instruktorem . Żył pięknie, a swoim bogatym doświadczeniem i mądrością dzielił się z młodą kadrą i starszymi instruktorami.

 

Dbał o dobre imię Związku, Był dla nas wszystkich niekwestionowanym autorytetem W niełatwych dla naszego Hufca czasach uczył nas godnego zachowania i postępowania w każdym momencie naszego życia. Służby powierzonej przez Związek Harcerstwa Polskiego nie opuścił aż do śmierci.

 

Straciliśmy dziś nie tylko wspaniałego instruktora, ale przede wszystkim cudownego, życzliwego człowieka, serdecznego przyjaciela. Niewielu jest dziś takich ludzi; zawsze pogodny, uśmiechnięty, pomocny i gotowy do pracy.

 

Druhu Władku odszedłeś na wieczną wartę, my pozostaliśmy i pamiętamy. Dalej będziemy czuwać, a Ty czuwaj nad nami. Przez ten świat mogłeś przejść tylko raz, ale znając Ciebie to po tamtej, lepszej stronie już zgłosiłeś się do służby.

 

Odszedł skromny, dobry i prawy człowiek.

 

Cześć jego pamięci!

 

– Ogłaszam tygodniową żałobę w Hufcu ZHP Dąbrowa Górnicza
– Polecam okryć kirem sztandary harcerskie
– Polecam nałożyć czarne opaski na krzyże harcerskie

 

Czuwaj !
phm. Radosław Nawrot

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - strona bez programowania