4 Grunwaldzka Dąbrowska Drużyna Harcerska 
"Leśni ludzie" 
im. Janusza Korczaka

Hufiec Dąbrowa Górnicza
Chorągiew Śląska
   Związek Harcerstwa Polskiego

Blog

Waszym zdaniem....

2013-10-08 23:41:03, komentarzy: 5

Czuwaj.

Kolejnym etapem w rozwoju strony jest BLOG.

 

Prosze o wpisywanie komentarzy, gdyż przede wszystkim Wy powinniście mieć wpływ na to, co publikowane jest na stronie :)

 

Czuwaj.

drużynowy

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • MAX 21:58, 14 września 2014

  Czuwaj!
  Przedstawiam moje wybory zadań na rajd:
  wczoraj 2
  dziś 1
  jutro2

  Odpowiedz
 • Mateusz Dyksiński 22:47, 13 września 2014

  Czuwaj!
  Przedstawiam moje wybory zadań na rajd:

  Wczoraj 2

  Dziś 1

  Jutro 2

  Odpowiedz
 • dh.Kasia - przyboczna 19:28, 12 września 2014

  Harcerze i harcerki !

  Do 16 września musimy zgłosić patrol na Rajd Szarych Szeregów. W związku z tym porozmawiajcie z rodzicami i prześlijcie informację na adres druha drużynowego czy jedziecie do poniedziałku wieczór (15.09). Patrol musi liczyć co najmniej 5 osób + opiekun.
  Jeśli nie będzie 5 osób to wyjazd jest odwołany ;-(

  Odpowiedz
 • dh.Kasia - przyboczna 12:01, 12 września 2014

  Proszę wszystkich, którzy mają fajne zdjęcia w swoich telefonach lub aparatach z rajdu, zlotu lub obozu z HAL 2014 o przesłanie ich na adres mailowy druha drużynowego.
  Jeśli macie z tym jakiś problem to poproście o pomoc rodziców lub starszych kolegów.

  Odpowiedz
 • dh.Kasia - przyboczna 11:46, 12 września 2014

  Czuwaj,
  Zgodnie z wczorajszą informacją na zbiórce zamieszczam propozycje zadań do współzawodnictwa Drużyn Grunwaldzkich podzielonych na 3 grupy tematyczne.
  Zadaniem każdego z Was jest zagłosowanie na jedno zadanie z każdej grupy.
  Wasze głosy pomogą nam podjąć decyzję o wyborze zadań. Na głosy czekam tu na blogu do najbliższego wtorku do godz. 20.00

  W C Z O R A J
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  1)BOHATEROWIE NASZYCH DRUŻYN,SZCZEPÓW, HUFCA - sporządzenie listy bohaterów środowisk w Hufcu, zebranie informacji i tych osobach oraz okolicznościach, w których zostały one w środowiskach harcerskich przyjęte jako bohaterowie.Przeprowadzenie plebiscytu, rankingu pokazującego cechy charakteru, poglądy lub dokonania, które były przesłankami wyboru.

  Można zrealizować zadania na sprawność: szperacz, poszukiwacz, badacz, kronikarz, reporter

  2)IMIENINY ŚWIĘTEGO JERZEGO - Św.Jerzy dla niemal wszystkich skautów na świecie stanowi wzór osobowy dzielności i męstwa i jest patronem wielu organizacji.23 kwietnia harcerze obchodzili w "przedwojennej" Polsce jako wielkie swoje święto.
  Należy zebrać jak najwięcej informacji o św.Jerzym i w oparciu o nie oraz legendy opracować i przeprowadzić w drużynie cykl zajęć popularyzujących jego sylwetkę.

  Można zrealizować zadania na sprawność:poszukiwacz, badacz, reporter


  D Z I Ś
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  1) GRUNWALDZKIE KRZYŻÓWKI - opracowanie zbioru krzyżówek, rebusów, szarad o treściach Grunwaldzkich. Przeprowadzenie turnieju krzyżówek w drużynie.

  Można zrealizować zadania na sprawność: harcownik, organizator harców

  2)MY I ONI - przeprowadzenie zwiadu terenowego w swojej miejscowości lub dzielnicy, na temat działalności różnych organizacji młodzieżowych, społecznych, kulturalnych itp. Poznanie ich celów statutowych i porównanie z celami działalności ZHP, w tym drużyny. Omówienie możliwości i zakresu współpracy.Zorganizowanie spotkania z ich przedstawicielami, zapoznanie ich z celami działania drużyny i propozycjami współpracy.

  Można zrealizować zadania na sprawność: młody obywatel, obywatel, młody Europejczyk, Europejczyk, rzecznik drużyny

  3)WIELOJĘZYCZNY SŁOWNIK TERMINOLOGII GRUNWALDZKIEJ - opracowanie wielojęzycznego słownika, zawierającego terminy związane z ideą grunwaldzką, harcerstwem, tematyką rycerską.

  Można zrealizować zadania na sprawność: językoznawca, tłumacz, internauta, komputerowiec

  J U T R O
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  1)GLOBALNA SIEĆ - przeprowadzenie w drużynie warsztatów na temat wykorzystania globalnej sieci komputerowej i internetu; odwiedzenie m.in. serwera "Wspólnoty", ZHP, WOSM i WAGGGS. Umieszczenie na stronie drużyny informacji , tekstu, zdjęć z udziału drużyny w Zlocie Grunwaldzkim.

  Można zrealizować zadania na sprawność: komputerowiec, znawca komputerów.

  2)BĄDŹ GOTÓW - odpowiednie przeszkolenie harcerzy w zakresie pierwszej pomocy, samoobrony i innych sposobów reagowania w trudnych sytuacjach.

  Można zrealizować zadania na sprawność: higienista, sanitariusz

  3)GRUNWALDZKI LAS - włączenie się do realizacji światowego programu ochrony środowiska naturalnego, nawiązanie kontaktu z zarządem zieleni miejskiej lub leśnictwem, nawiązanie współpracy, sadzenie drzewek, objecie opieką drzewostanów, terenów zielonych, ścieżek edukacyjnych, szlaków leśnych, parków, pomników przyrody.

  Można zrealizować zadania na sprawność: przyrodnik, przyjaciel lasu, przyjaciel przyrody, znawca przyrody, ekolog

  Odpowiedz
Kreator stron internetowych - strona bez programowania